Vadovaujanti partnerė, advokatė
Prekių ženklų klastočių daugėja, griežtėja ir atsakomybių ribos [vz.lt]
Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos naujausia ataskaita rodo, kad 2021 m. ES sulaikytų ir neišleistų į rinką suklastotų prekių kiekis išaugo 31%.
2021 m. 5 pagrindinės sulaikomų prekių kategorijos buvo: pakuotės, cigaretės, etiketės (įskaitant žymas, lipdukus), rūbai ir žaislai.
„Šie duomenys parodo, kad keičiasi intelektinės nuosavybės teisių pažeidėjų vykdoma veikla – vis daugiau į ES rinką yra tiekiama ne galutinių suklastotų produktų, o suklastotais prekių ženklais pažymėtų pakuočių, etikečių, kurios yra tvirtinamos prie prekių jau vidaus rinkoje“, – teigia G. Domkutė.
R. Burbaitės nuomone, kiekvieną kartą, kai įmonė pasirenka naują tiekėją, rizika dėl suklastotų prekių patekimo į rinką padidėja. Viena iš priemonių šią riziką sumažinti – sutarčių sąlygos.
„Kuo sudėtingesnė tiekimo grandinė ir gabenimo maršrutai, tuo daugiau sąlygų suklastotoms prekėms patekti į rinką, todėl būtina stebėti visus tiekimo grandinės etapus ir procesus, įskaitant logistiką“, – akcentuoja R. Burbaitė.
Kokios priežastys tai lėmė? Kokių priemonių imtis verslui, kad klastočių rizika būtų suvaldyta?
Visą straipsnį ir advokatės Giedrės Domkutės bei teisininkės Rasos Burbaitės įžvalgas skaitykite portale vz.lt.